Kādēļ Dunduru slazds?

Pēc daudzu gadu nesekmīgas cīņas ar dunduriem, 2022.gadā savā mājā, kas atrodas starp palienu pļavu, upi un mežu, izmēģināju Nīderlandē nolūkoto Dunduru slazdu. Tas izrādījās izcili efektīvs - ne tikai līdz minimumam izdevās samazināt dunduru skaitu pļavā ap māju, bet arī būtiski uzlabot situāciju peldvietā pie upes. Rezultāti bija tik pārsteidzoši, ka nolēmu kļūt par Dunduru slazda izplatītāju Latvijā, un 2023.gadā ikvienam ir iespēja beidzot atbrīvoties no dunduriem. 

Vairāk par manu personīgo pieredzi var izlasīt sadaļā Blogs.


Kā tas strādā?

Dunduru slazds ir Nīderlandē izstrādāts dunduru ķeršanas līdzeklis ar līdz pat 95% augstu efektivitāti. Dunduru slazda melnā bumba pievilina dunduru, atgādinot zirga pēcpusi. Kad dundurs ir nonācis pie bumbas, tas pa zaļo cilindru spiralē uz augšu, līdz iekļūst slazda traukā, no kura nespēj tikt laukā. Slazda traukā nepieciešams ieliet nedaudz ūdeni (vēlams, ziepjūdeni), lai atvieglotu tā tīrīšanu.

Slazda trauks sezonas laikā jātīra reizi 3-6 dienās.

Dundura slazda darbības radiuss ir aptuveni 1ha.

Dundura slazdu jāuzstāda vietā, kas atrodas pa vidu starp vidi, kurā dunduri uzturas (mežs, mitra pļava, ūdenstilpne, utml.) un teritoriju, kuru vēlaties aizsargāt no dunduriem (piemājas mauriņš). Dunduru slazdu vēlams novietot paaugstinātā vietā, lai tas būtu labi redzams dunduriem.

Lai arī dunduru galvenā aktivitāte sākas tikai jūnija beigu daļā, dunduru slazdu ieteicams uzstādīt jau pavasarī, lai ķertu dundurus vēl pirms tie ir izdējuši oliņas. Tas samazinās dunduru daudzumu nākamajā gadā.

Ja dunduri jūsu dzīvesvietai uzglūn no pretējām pusēm, tad iesakām uzstādīt vairāk kā vienu dunduru slazdu.

Dunduru slazds veiksmīgi samazina dunduru skaitu arī nelielā teritorijā, piemēram, to var novietot netālu no peldvietas, samazinot dunduru skaitu šajā vietā.
Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.